Strona: Podsumowanie zeszłego roku / Koło naukowe Inżynierii Medycznej x-med

Podsumowanie zeszłego roku

2023-10-12
Post Podsumowujący

Po letniej przerwie wracamy z powrotem, pełni energii i gotowi na nowe wyzwania! Przed nami kolejny rok pełen naukowych osiągnięć i fascynujących projektów, ale zanim zaczniemy kreować przyszłość, chcielibyśmy razem z Wami spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliśmy w zeszłym roku akademickim.

Wzięliśmy udział w inspirujących konferencjach naukowych, podczas których wymienialiśmy się wiedzą oraz mieliśmy możliwość zmierzenia się z wyzwaniem jakim było napisanie artykułów. Członkowie naszego Koła reprezentowali Uczelnię:

• National Scientific Conference „4th Summer Scientific On-line School”
  • XVII Ogólnokrajowej Konferencji Młodzi Naukowcy w Polsce - Badania i Rozwój
  • XVI Rzeszowskiej Konferencji Młodych Fizyków
  • X Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej FIZYKA DLA MEDYKA

Nie zapomnieliśmy także o integracji, na której umacnialiśmy nasze więzi. W zeszłym roku akademickim udaliśmy się do Podkarpackiego Centrum Innowacji, Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie oraz do Centrum Cyklotronowego Bronowice.

Zamienić z nami słówko, jak i poznać naszą pracę można było podchodząc do naszego stoiska, z którym pojawiliśmy się na:

• Dniu Liczby π na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej
  • I Politechnicznym Turnieju Szkół Podstawowych w ramach Kongresu Edukacyjnego IT i Szachy
  • Kolażu Kół Naukowych
  • Dniach Otwartych Politechniki Rzeszowskiej
  • Nocy Odkrywców – VI Nocne Spotkania z Nauką

Doceniona została także praca członkiń naszego koła. Nagrody Rektora otrzymały: Natalia Dudek, Patrycja Leniart oraz Faustyna Szczutko. Natomiast Abigail Machaj oraz Alicja Siekanowicz zdobyły nagrodę w międzynarodowym konkursie ASSETs+ European Defence Challenge 3ed. Pragniemy dodać, że był to jedyny zespół z Polski, który dotarł do finału konkursu.

Teraz, gdy mamy już pełne podsumowanie minionego roku, zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do nas. Widzimy się co tydzień w poniedziałki o 14:00 w K36.