Strona: Dzień Liczby Pi / Koło naukowe Inżynierii Medycznej x-med

Dzień Liczby Pi

2024-03-15

Z przyjemnością informujemy, że już po raz drugi Studenckie Koło Naukowe X-Med miało zaszczyt wziąć udział w Dniu Liczby Pi organizowanym przez Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie to odbyło się 14 marca 2024 r., czyli gdy obchodzony jest Międzynarodowy Dnia Liczby Pi, a od 2019 roku tego samego dnia świętuje również królowa nauk – matematyka.

Jak poprzednio zorganizowaliśmy stoisko. Można było na nim zobaczyć gotowe wydruki 3D, dowiedzieć się jak działają oraz do czego stosuje się drukarki 3D, ale również zapoznać się z innymi przyrządami mającymi zastosowanie w medycynie. Wśród prezentowanych urządzeń znalazł się m.in. pulsometr wykonany przy użyciu płytki Arduino Uno. Wszyscy chętni mieli również możliwość zmierzyć siłę swojego chwytu za pomocą dynamometru. To niezwykłe doświadczenie nie tylko pozwoliło na przybliżenie naukowych aspektów technologii, ale także zainspirowało młodych entuzjastów do dalszego zgłębiania wiedzy z dziedziny nauk ścisłych i technologicznych.

Jednak w tym roku nasi członkowie nie tylko zorganizowali stoisko, ale również prezentowali możliwości studia fotogrametrycznego. Podczas wydarzenia wszyscy odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z jego działaniem i możliwościami zastosowania. Ponadto każdy chętny miał możliwość utworzenia swojego awatara 3D z jego zastosowaniem.

Dziękujemy Wydziałowi Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej za zaproszenie nas do udziału w tym wydarzeniu, a także wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszą pasją i wiedzą z tak licznym gronem odbiorców.