Strona: Dni Otwarte Politechniki Rzeszowskiej / Koło naukowe Inżynierii Medycznej x-med

Dni Otwarte Politechniki Rzeszowskiej

2024-03-20

15 marca 2024 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się Dni Otwarte wszystkich wydziałów, które stanowiły doskonałą okazję do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną uczelni. Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Medycznej X-Med aktywnie włączyło się w to wydarzenie.

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznać się z działalnością Koła na jego stoisku. Można tam było zobaczyć gotowe wydruki 3D oraz zapoznać się z działaniem drukarek 3D. Uczniowie szkół średnich mogli się również zapoznać z działaniem pulsometru stworzonego z wykorzystaniem płytki Arduino Uno oraz z prototypem protezy dłoni.

Członkowie koła nie tylko przybliżali uczestnikom Dni Otwartych złożoność dziedziny inżynierii medycznej w sposób teoretyczny, ale również angażowali ich w interaktywne doświadczenia. Wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak studio fotogrametrii, tworzyli awatary 3D dla uczniów szkół średnich. Dodatkowo przeprowadzali badania siły chwytu dłoni.

Wszystkie działania Koła miały na celu nie tylko przybliżenie naukowych aspektów inżynierii medycznej, lecz także zachęcenie młodych adeptów do studiowania tego fascynującego kierunku na Politechnice Rzeszowskiej. Dzień Otwarty był doskonałą okazją do dzielenia się wiedzą i pasją członków koła oraz promowania inżynierii medycznej jako przyszłej ścieżki kariery. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zainteresowali się naszymi projektami oraz działaniami!